Le Magazine Accor Hotels

Obecnie turystyka jest objęta bardzo surowymi restrykcjami. Również w kraju przestały być dostępne liczne formy rozrywki. Duże zgromadzenia i wydarzenia stanowią trudne wyzwanie w czasie pandemii. Dotyczy to również festiwali w Polsce oraz koncertów z publicznością. Jednak potrzeba jest matką wynalazku, a niektóre sposoby spędzania wolnego czasu stają się trendami. Doskonałym przykładem są domowe koncerty zwane również koncertami na sofie. Poniżej dowiesz się, czym są te wydarzenia i jak sprawić, by koncert w Twoim salonie okazał się sukcesem.

WYBIERZ LOKALIZACJĘ DOMOWEGO KONCERTU

Na początek zastanów się, ile osób będzie liczyła Twoja grupa i gdzie ma wystąpić artysta. Nie zapominaj przy tym o sąsiadach — zaproszenie orkiestry dętej do mieszkania na pewno nie przysporzy Ci przyjaciół wśród innych lokatorów budynku. O ile przytulne pomieszczenie wypełnione po brzegi słuchaczami może być bardzo urokliwym miejscem organizacji koncertu, to jednak w czasie pandemii koronawirusa bardziej praktyczna okaże się większa przestrzeń.

JAK ZNALEŹĆ ARTYSTÓW NA DOMOWY KONCERT

Jest wiele stron internetowych, przez które artyści oferują swoje usługi prywatnych występów i domowych koncertów. Możesz wygodnie filtrować wyniki wyszukiwania według takich kryteriów, jak miasto, cena czy gatunek. Dużym udogodnieniem jest fakt, że tego rodzaju serwisy zazwyczaj weryfikują umiejętności artystów przed zamieszczeniem ich oferty. Nie musisz więc ryzykować, że zarezerwujesz występ żartownisia, który nigdy nie trzymał w rękach instrumentu muzycznego.

ZAKRES CEN DOMOWYCH KONCERTÓW

W kwestii cen nie ma żadnych niespodzianek: im więcej osób będzie liczyła widownia, tym mniej za wydarzenie zapłaci każdy z gości. Wynajęcie zespołu jest zazwyczaj droższe od rezerwacji pojedynczego artysty — chyba że planujesz zaprosić Phila Collinsa. Ponadto mniej znani artyści będą występowali za mniejszą stawkę. Oferty solistów znajdziesz już od 150 EUR. Z kolei wynajęcie trzyosobowego zespołu na koncert w mieszkaniu zazwyczaj kosztuje przynajmniej 500 EUR. Nie ma górnej granicy cen.

Nasza wskazówka: jeśli stworzysz grupę ze znajomymi, możecie spotykać się w swoich mieszkaniach na zmianę. W ten sposób gospodarz będzie mógł zarezerwować domowy występ wybranego przez siebie artysty we wspólnie uzgodnionym budżecie. Takie koncerty „w ciemno” mogą być prawdziwym objawieniem.

DOSKONAŁE OKAZJE NA ORGANIZACJĘ DOMOWEGO KONCERTU

Domowy koncert może być wyjątkowym wydarzeniem. Jest to także doskonały sposób na stworzenie muzycznego tła podczas ważnej imprezy. Co powiesz na romantyczny akompaniament do oświadczyn? Prywatny domowy koncert to również świetny pomysł na urodzinową niespodziankę —  zorganizowaną np. w hotelu ibis.

ODPOWIEDNIO ZAPLANUJ DOMOWY KONCERT

Z artystą lepiej jest uzgodnić za dużo niż za mało. W ten sposób zagwarantujesz, że jego występ spełni wszystkie Twoje oczekiwania, a obie strony będą czuły się pewniej. Jeśli impreza lub okazja ma motyw przewodni, poinformuj o tym artystę. Określ, czy koncert będzie motywem przewodnim, czy też tłem muzycznym dla innego wydarzenia. Czy są utwory lub melodie, których nie chcesz słuchać podczas swojego domowego koncertu? A co z zapleczem technicznym i miejscem dostępnym w Twoim domu? Czy potrzebny będzie wzmacniacz?

JAK SPRAWIĆ, BY DOMOWY KONCERT STAŁ SIĘ PRAWDZIWYM HITEM

Po zaplanowaniu wszystkich szczegółów czas przystąpić do realizacji. Domowe koncerty rządzą się takimi samymi prawami, jak każda inna impreza: za atmosferę podczas wydarzenia odpowiadacie przede wszystkim Ty i Twoi znajomi. Koncert na sofie przygotuj w formie kameralnego festiwalu, zapewniając odpowiednie dekoracje, orzeźwiające napoje i smaczne przekąski. Domowy koncert jest mile wdzianą odskocznią od codziennego życia. Do czasu wznowienia turystyki i organizacji imprez masowych taka forma rozrywki może idealnie wypełnić lukę albo wręcz połączyć obie formy rekreacji w jedną trasę koncertową.

Вам понравилось? Поделитесь с друзьями!

В случайном порядке

Больше идей для путешествий