ALL müşteri sadakat programının havayolu şirketi partnerleriyle ilgili genel hükümler ve koşullar

1.Ödül puanlarını hava millerine dönüştürme

Bir transfer talebinde bulunabilmek için ALL üyelerinin Ödül puanlarını aktarmak istedikleri hava yolları sadakat programının üyesi olmaları gerekmektedir. Üyeler sadece kendi adlarına olan partner hava yolu sadakat hesabına puan transfer edebilirler. Tek bir partner sadakat kartı birden çok ALL hesabına bağlı olamaz.

Üyeler Ödül puanlarını üçüncü kişiler adına uçuş millerine dönüştürme yetkisine sahip değildir. Puanlar maksimum 6 hafta zarfında Sık Uçan Yolcu hesabına transfer edilecektir. Ödül puanları uçuş millerine dönüştürüldükten sonra bu uçuş milleri ilgili hava yolu sadakat hesabının genel kullanım koşullarına tabidir. Bu transferlerin geri alınması mümkün değildir.

2.Puanların isteğe bağlı olarak uçuş millerine dönüştürülmesi

Üyeler Ödül puanlarını şu ALL programı partnerlerinin uçuş millerine dönüştürebilir:

Aeroplan (Air Canada), Asia Miles (Cathay Pacific), Club Premier (Aeromexico), Etihad Guest (Etihad), Executive Club (British Airways), Flying Blue (Air France KLM), Finnair Plus (Finnair), Fortune Wings Club (Hainan Airlines), Iberia Plus (Iberia), JAL MILEAGE BANK (Japan Airlines), KrisFlyer (Singapore Airlines), LATAM Pass (Latam), LifeMiles (Avianca Taca), Mileage Plus (United Airlines), Miles & Go (TAP Portugal), Miles&Smiles (Turkish Airlines), PhoenixMiles (Air China), Qantas Frequent Flyer (Qantas Airways), Royal Orchid Plus (THAI Airways), Sindbad (Oman Air), SkyMiles (Delta Air Lines), SKYPASS (Korean Air), Skywards (Emirates Airlines), Tudo Azul (Azul) ve Velocity Frequent Flyer (Virgin Australia).

Bu hava yollarının her biri için dönüştürme oranları şu şekildedir :

 • 4.000 Ödül puanı = 2.000 uçuş mili, km veya puan :
  Aeroplan (Air Canada), Asia Miles (Cathay Pacific), Club Premier (Aeromexico), Etihad Guest (Etihad), Executive Club (British Airways), JAL MILEAGE BANK (Japan Airlines), KrisFlyer (Singapore Airlines), LifeMiles (Avianca Taca), LATAM Pass (Latam), Miles & Go (TAP Portugal), Miles&Smiles (Turkish Airlines), PhoenixMiles (Air China), Royal Orchid Plus (THAI Airways), SkyMiles (Delta Air Lines), SKYPASS (Korean Air), Skywards (Emirates Airlines), and Velocity Frequent Flyer (Virgin Australia).
 • 2.000 Ödül puanı = 1.000 uçuş mili, km veya puan :
  Flying Blue (Air France KLM) için dönüştürme oranı 2.000 Ödül puanı = 1.000 mil şeklindedir.
  United MileagePlus® (United Airlines) için dönüştürme oranı 2.000 Ödül puanı = 1.000 mil şeklindedir.
  Fortune Wings Club (Hainan Airlines) için minimum eşik 2.000 Ödül puanı = 1.000 Fortune Wings puanı olup, maksimum dönüştürme eşiği üye başına yılda 200.000 Ödül puanıdır.
  Privilege Club (Qatar Airways) için dönüştürme oranı 2.000 Ödül puanı = 1.000 mil şeklindedir.
  For Tudo Azul (Azul) için dönüştürme oranı 2.000 Ödül puanı = 1.000 mil şeklindedir.
 • 2.000 Ödül puanı = 2.000 uçuş mili, km veya puan :
  Finnair Plus (Finnair) için dönüştürme oranı 2.000 Ödül puanı = 2.000 Finnair Plus puanı şeklindedir.
 • 3.000 Ödül puanı = 3.000 uçuş mili, km veya puan :
  Iberia Plus (Iberia) için dönüştürme oranı 3.000 Ödül puanı = 3.000 Avios puanı şeklindedir.
 • 4.000 Ödül puanı = 4.000 uçuş mili, km veya puan :
  Velocity Frequent Flyer (Virgin Australia) için dönüştürme oranı 4.000 Ödül puanı = 4.000 Velocity puanı şeklindedir.
 • Diğer dönüştürme oranları :
  PhoenixMiles (Air China) için dönüştürme oranı 4.000 Ödül puanı = 3.200 mil şeklindedir.
  Sindbad (Oman Air) için dönüştürme oranı 4.000 Ödül puanı = 1.500 mil şeklindedir.

Skymiles (Delta Airlines) için ALL üyesi başına yılda maksimum 250.000 Ödül puanı dönüştürülebilir. Flying Blue için sadece Miller+Puanlar’a abone olmuş bulunan üyeler Ödül puanlarını Flying Blue millerine dönüştürebilecektir. Miller+Puanlar aboneliğinizin onaylanabilmesi için hem ALL hesabınızdaki hem Flying Blue hesabınızdaki kaydın aynı ada ve soyada sahip olması gerekmektedir.

Miller+Puanlar kampanyasının tabi olduğu tüm Genel Kullanım Koşullarını görmek için buraya tıklayın..

Bir puan transferi talebinde bulunabilmek için üyelerin çevrim içi ALL hesaplarında oturum açmaları ve “ÇEVRİM İÇİ HESABIM VE ÜYELİĞİM” bölümünde “Puanlarımı kullan”a tıklamaları gerekmektedir. Üyeler daha sonra “Bir partner seçin”e tıklamalı ve ortaya çıkacak açılır menüden ilgili partneri seçmeleri gerekmektedir. Üyeler partnerlere ait web sayfasında “Daha fazla bilgi” veya “Puanlarımı dönüştür” e tıklaması gerekmektedir. Üyeler daha sonra gerekli bilgileri girmeli ve dönüştürmek istedikleri Ödül puanı miktarını seçmelidir. Puan dönüştürme formu doldurulurken sağlanan bilgilerin tüm sorumluluğu üyelere aittir. Aéroplan ve Aéroplan logosu Aimia Canada Inc.'in tescilli ticaret markalarıdır. Velocity üyeliği ile puan toplama ve kullanımı www.velocityfrequentflyer.com da yer alan ve zaman zaman değişikliğe uğrayan üye Hüküm ve Koşulları'na tabidir.

3Uçuş millerine otomatik dönüştürme

Otomatik dönüştürme etkinleştirilmeden önce ALL üyelerinin Ödül puanlarını otomatik olarak aktarmak istedikleri hava yolları programının üyesi olmaları gerekmektedir. Otomatik transferler sadece üye ile aynı adı taşıyan uçuş mili hesabına yapılabilir. Uygun bir konaklamadan sonra bir uçuş mili kredisi alınması için rezervasyon yapılırken üyenin ALL sadakat kartı numarasının sağlanması ve kartın otele check-in ve check-out yapılırken otel resepsiyonuna da ibraz edilmesi gerekmektedir.

3.1 Dönüştürme eşiği olmadan uçuş millerine otomatik dönüştürme:

ALL bu partnerlik ilişkileri bağlamında partnerlerin sadakat kartlarına sahip üyelere doğrudan hava yolu tarafından sağlanan bir bağlantı aracılığıyla Ödül puanlarının otomatik olarak uçuş millerine dönüştürülmesi işlemini etkinleştirmelerine olanak tanımaktadır.

 • ALL sadakat programının üyesi olmayan müşterilerin programa kayıt olmalarını ve sonra Ödül puanlarının otomatik olarak uçuş millerine dönüştürülmesini etkinleştirmelerini zaten ALL sadakat programının üyesi olan müşterilerin ALL hesaplarında oturum açmalarını ve Ödül puanlarının otomatik olarak uçuş millerine dönüştürülmesini etkinleştirmelerini Üye dönüştürme talebi formunda istenilen bilgileri sağlamalıdır.

Sağlanan bilgilerin tüm sorumluluğu üyelere aittir.

Otomatik dönüştürme güvenin kendi adını taşıyan uçuş milleri hesabı ile bağlantılı olarak etkinleştirildikten sonra üyenin ALL hesabında mevcut olan tüm Ödül puanları her konaklamadan sonra adı geçen uçuş milleri hesabına otomatik olarak transfer edilecektir. Bunlara otomatik dönüştürme etkinleştirilmeden önce kazanılmış olan Ödül puanları da dâhildir. Buna bağlı olarak, üye programa katılmak üzere kayıt yaptırmış bulunan bir Accor mekânında gerçekleştirdiği uygun bir konaklamada en az 2 Ödül puanı kazandığında bu Ödül puanları üyenin başka herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmadan, otomatik olarak transfer edilecektir.

4 istisna mevcuttur :

 • PhoenixMiles (Air China) için otomatik puan dönüşümü 5 Ödül puanı kazanıldığında tetiklenmektedir.
 • Finnair Plus (Finnair) için otomatik puan dönüşümü 1 Ödül puanı kazanıldığında tetiklenmektedir.
 • Fortune Wings Club (2.000 Ödül puanı ve katları) için minimum dönüştürme eşiği 2.000 Ödül puanıdır.
 • Club Premier (Aeromexico), JAL MILEAGE BANK (Japan Airlines), Flying Blue (Air France KLM), Qantas Frequent Flyer (Qantas), Tudo Azul (Azul), Velocity Frequent Flyer (Virgin Australia) ve SKYPASS (Korean Air) için dönüştürme eşiksiz otomatik dönüştürme kullanılamamaktadır.

Üyeler seçtikleri partner için Ödül puanlarının uçuş millerine otomatik olarak dönüştürülmesini etkinleştirdikten sonra Ödül puanlarını bahsi geçen uçuş millerinden başka avantajlar elde etmek için kullanamayacaktır.

Üyeler Ödül puanlarının uçuş millerine otomatik olarak dönüştürülmesini diledikleri zaman all.accor.com adresine bulunan çevrim içi ALL hesapları aracılığıyla etkisizleştirebilir. Üyelerin çevrim içi ALL hesaplarında oturum açmaları ve “ÇEVRİM İÇİ HESABIM VE ÜYELİĞİM” bölümünde “Puanlarımı kullan”a tıklamaları gerekmektedir. Üyelerin daha sonra “Partnerlerimiz” bölümünde “Otomatik puan dönüştürmeyi etkisizleştir” bağlantısına tıklaması gerekmektedir.

8 Aralık 2021'den itibaren Qantas Frequent Flyer için otomatik dönüştürme hizmeti sunulmayacaktır.

3.2 Bir dönüştürme eşiği ile uçuş millerine otomatik dönüştürme :

ALL bu partnerlik ilişkileri bağlamında partnerlerin sadakat kartlarına sahip üyelere doğrudan all.accor.com adresine bulunan çevrim içi ALL hesapları aracılığıyla Ödül puanlarının otomatik olarak uçuş millerine dönüştürülmesi işlemini etkinleştirmelerine olanak tanımaktadır. Üyelerin çevrim içi ALL hesaplarında oturum açmaları ve “ÇEVRİM İÇİ HESABIM VE ÜYELİĞİM” bölümünde “Puanlarımı kullan”a tıklamaları gerekmektedir. Üyelerin daha sonra “Partnerlerimiz” bölümüne gitmeleri ve “Puanlarınızı otomatik olarak istediğiniz partnere transfer edin” bağlantısına tıklamaları gerekmektedir. Üyelerin daha sonra listelenmiş bulunan hava yolu sadakat programlarından diledikleri sadakat programını seçmeleri ve dönüştürme talebi formunda talep edilen bilgileri sağlamaları gerekmektedir. Bu formu doldurulurken sağlanan bilgilerin tüm sorumluluğu üyelere aittir.

Otomatik dönüştürme güvenin kendi adını taşıyan uçuş milleri hesabı ile bağlantılı olarak etkinleştirildikten sonra üyenin ALL hesabında mevcut olan tüm Ödül puanları ilgili parter için geçerli olan dönüştürme oranı eşiği geçildiğinde (bkz. aşağıda) bu eşiğin katları olarak adı geçen uçuş milleri hesabına otomatik olarak transfer edilecektir. Bunlara otomatik dönüştürme etkinleştirilmeden önce kazanılmış olan Ödül puanları da dâhildir.

Örneğin, üyenin otomatik dönüştürme etkinleştirilmeden önceki bakiyesi 8.500 Ödül puanıysa ve üye eşiği 4.000 Ödül puanı olan bir partnere otomatik dönüştürme yapılmasını seçerse, bu durumda üyenin başka herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmadan 8.000 Ödül puanı onların adına olan uçuş mili hesabına otomatik olarak transfer edilecektir. Böylece üyenin ALL hesabında 500 Ödül puanlık bir bakiye kalacaktır. Daha sonra üye 4.000 Ödül puanlık dönüştürme eşiğine ulaştığında otomatik olarak başka bir dönüştürme işlemi tetiklenecektir.

Bu hava yollarından her biri için dönüştürme oranları ve puan dönüştürme eşikleri aşağıdaki şekildedir :

 • 4.000 Ödül puanı = 2.000 uçuş mili, km veya puan :
  Aeroplan (Air Canada), Asia Miles (Cathay Pacific), Club Premier (Aeromexico), Etihad Guest (Etihad), Executive Club (British Airways), JAL MILEAGE BANK (Japan Airlines), KrisFlyer (Singapore Airlines), LifeMiles (Avianca Taca), LATAM Pass (Latam), Miles & Go (TAP Portugal), Miles&Smiles (Turkish Airlines), PhoenixMiles (Air China), Royal Orchid Plus (THAI Airways), SkyMiles (Delta Air Lines), SKYPASS (Korean Air), Skywards (Emirates Airlines), and Velocity Frequent Flyer (Virgin Australia).
 • 2.000 Ödül puanı = 1.000 uçuş mili, km veya puan :
  Flying Blue (Air France KLM) için dönüştürme oranı 2.000 Ödül puanı = 1.000 mil şeklindedir.
  United MileagePlus® (United Airlines) için dönüştürme oranı 2.000 Ödül puanı = 1.000 mil şeklindedir.
  Fortune Wings Club (Hainan Airlines) için minimum eşik 2.000 Ödül puanı = 1.000 Fortune Wings puanı olup, maksimum dönüştürme eşiği üye başına yılda 200.000 Ödül puanıdır.
  Privilege Club (Qatar Airways) için dönüştürme oranı 2.000 Ödül puanı = 1.000 mil şeklindedir.
 • 2.000 Ödül puanı = 2.000 uçuş mili, km veya puan :
  Finnair Plus (Finnair) için dönüştürme oranı 2.000 Ödül puanı = 2.000 Finnair Plus puanı şeklindedir.
 • 3.000 Ödül puanı = 3.000 uçuş mili, km veya puan :
  Iberia Plus (Iberia) için dönüştürme oranı 3.000 Ödül puanı = 3.000 Avios puanı şeklindedir.
 • 4.000 Ödül puanı = 4.000 uçuş mili, km veya puan :
  Velocity Frequent Flyer (Virgin Australia) için dönüştürme oranı 4.000 Ödül puanı = 4.000 Velocity puanı şeklindedir.
 • Diğer dönüştürme oranları :
  PhoenixMiles (Air China) için dönüştürme oranı 4.000 Ödül puanı = 3.200 mil şeklindedir.
  Sindbad (Oman Air) için dönüştürme oranı 4.000 Ödül puanı = 1.500 mil şeklindedir.

Skymiles (Delta Airlines) için ALL üyesi başına yılda maksimum 250.000 Ödül puanı dönüştürülebilir.

Flying Blue (Air France / KLM) ve Tudo Azul (Azul) için dönüştürme eşikli otomatik puan dönüştürme mevcut değildir.

8 Aralık 2021'den itibaren Qantas Frequent Flyer için otomatik dönüştürme hizmeti sunulmayacaktır.