Fi̇yat garanti̇si̇

Başka bir yerde daha düşük bir fiyat mı buldunuz? Sorun değil!

"EN İYİ FİYAT GARANTİSİ" GENEL KOŞULLAR

MADDE 1. "EN İYİ FİYAT GARANTİSİ" TANIMI VE UYGULAMA ALANI

1.1 "En iyi fiyat garantisi" uygulaması koşulları

"En iyi fiyat garantisi", aşağıdaki koşulların bir araya gelmesi durumunda uygulanabilir:

 • Bir Accor kanalı üzerinden (Accor Web siteleri, mobil siteleri veya uygulaması, doğrudan otele başvuru veya merkezi rezervasyon markalarının Web siteleri), "En iyi fiyat garantisi" uygulamasının geçerli olduğu otellerden birinden bir oda rezervasyonu gerçekleştirdiniz (yalnızca konaklama veya kahvaltı dahil konaklama).
 • Bu rezervasyonu onaylayan bir onay kodu oluşturuldu.
 • Rezervasyonunuzun e-posta veya telefon ile onaylanmasını takip eden 24 saatlik süre içinde ve en geç otele giriş tarihinizden 48 saat öncesine dek,
  • aynı otel, aynı tarih/tarihler, aynı kalış süresi, aynı tarife koşulları (yani iade edilebilir veya edilemez, önceden ödemeli veya taksitli, yalnızca konaklama veya sabah kahvaltısı dahil konaklama, rezervasyon iptal ve değişiklik koşulları), aynı oda tipi (kategori, genişlik, yatak seçimi, manzara veya bulunduğu yer) ve aynı kişi sayısı için,
  • üçüncü bir tarafın Web sitesi, mobil sitesi veya uygulaması aracılığı ile ("üçüncü taraf rezervasyon kanalı") daha düşük rezervasyon fiyatı ile (aynı dahil masraflar örn. vergiler, KDV, ek hizmetler vb. ile,
  • birlikte konaklamanın toplam tutarı taban alınarak, aynı şekilde hesaplanmış olacaktır) müsait bir oda buluyorsunuz.

(ileride "Uygulamaya dahil rezervasyon" olarak anılacaktır).

İşburada belirtilen hüküm ve koşullara uygun bir rezervasyonun yapılmış olması durumunda, Accor üçüncü taraf rezervasyon kanalının fiyatını uygulayacak ve rezerve edilmiş üçüncü taraf rezervasyon kanalı fiyatının toplam tutarı üzerinden of (i) Fairmont, Raffles ve Swissôtel için %10 ve (ii) diğer uygun markalar için %25 indirim sunacaktır.

Örneğin;

 • Accor kanalı üzerinden bir Uygulamaya dahil rezervasyon kapsamındaki rezervasyon ücreti 200 avro ve,
 • üçüncü taraf Rezervasyon kanalı üzerinden bulunan ücret 180 € ise,
 • alors le tarif final appliqué par Accor en application du « Meilleur Prix Garanti » sera de 162 euros (180 – 10%) pour Fairmont, Raffles, et Swissôtel ou de 135 euros (180 – 25%) pour les autres marques éligibles.

1.2 "En iyi fiyat garantisi" uygulaması dışındaki durumlar

"En iyi fiyat garantisi" aşağıdaki durumlar için geçerli değildir:

 • Tarifs groupe (supérieur à 7 chambres)
 • Şirket tarifeleri,
 • Konferans ve seminer tarifeleri,
 • Rezervasyonun onaylanmasını takiben ek bir indirim duygulanmasını sağlayan özel promosyon teklifleri (bir e-bültene kayıt olunmasını takiben sunulan promosyon kodları gibi),
 • İlgili bir üçüncü tarafından Rezervasyon kanalı üzerinden teklif edilen abonelik programları veya üyelik tarifesi,
 • Accor grubunun iş ortaklarına ve çalışanlarına sunulan tarifeler,
 • Accor grubunun çalışanlarına sunulan tarifeler,
 • Otelin adını veya yerini yalnızca rezervasyonun onaylanmasını takiben açıklayan kapalı stok satış kaynaklarınca sunulan teklifler (örn. Hotwire ve Priceline gibi),
 • Rezervasyonları ancak otel ile iletişime geçilmesini takiben ("rezervasyon talebi") onaylayan rezervasyon siteleri veya bilgilendirme siteleri gibi çevrimiçi rezervasyon sistemi bulunmayan Web sayfaları/portallar/Web siteleri üzerinden görüntülenen tarifeler,
 • Bir konaklama ve bir uçak bileti, bir gemi bileti, bir araba kiralama hizmeti veya otel içinde veya dışında herhangi bir faaliyet veya herhangi bir hizmet ile birleştirilen tarifeler. "En iyi fiyat garantisi", bir üyelik, İnternet üzerinden üyelik veya otel tarifelerini ve odaların müsaitlik durumlarını incelemek için bir hesap ve parola gerektiren programlar isteyen Web siteleri için geçerli değildir.

MADDE 2. "EN İYİ FİYAT GARANTİSİ" KAPSAMINA GİREN OTELLER VE BÖLGELER

"En iyi fiyat garantisi" kapsamındaki oteller şunlardır:

 • Accor grubunun tüm otelleri (Fairmont, Raffles, Swissôtel, Sofitel, So Sofitel, Sofitel Legend, Pullman, MGallery, Grand Mercure, The Sebel, Novotel, Novotel Suites, Mercure, Adagio, Adagio Access, Jo&Joe, Ibis, Ibis Styles, Ibis budget, HotelF1, hôtels Orbis, 21C Museum Hotel, Orient Express)
 • otel fişi üzerinden aşağıdaki sembolün görüldüğü, Accor kanallarında mevcut bazı iş ortağı oteller (örn. Mama Shelter, Hypark by Adagio)

Aşağıdaki oteller "En iyi fiyat garantisi" dahilinde değildir:

25Hours, Angsana, ArtSeries, BanyanTree, BreakFree, Cassia, Delano, Dhawa, Elan, Greet, Hanting, Hi inn, Hyde, Ji, Mantis, Mantra, Manxin, Mondrian, Mövenpick, Onefinestay, PepperS, Rixos, Sbe, SLS, Starway, The House Of Originals, Tribe.

"En iyi fiyat garantisi", Macao özel idari bölgesindeki oteller için geçerli değildir.

MADDE 3. FİYAT VE PARA BİRİMİ FARKLILIKLARI

Bir üçüncü tarafın Rezervasyon kanalında sunulan tarife, Uygulamaya dahil rezervasyon için kullanılan para biriminden farklıysa:

 • Accor Müşteri Hizmetleri, bu tarifeyi Uygulamaya dahil rezervasyon için kullanılan para birimine dönüştürecek ve kullanılan döviz kuru, Uygulamaya dahil rezervasyonun gerçekleştirildiği sırada Accor kanallarında geçerli döviz kuru olacaktır.
 • "En iyi fiyat garantisi", üçüncü tarafın Rezervasyon kanalının tarifesinin Uygulamaya dahil rezervasyonun tutarına göre en az yüzde beş (%5) veya 5 avro daha düşük olması durumunda geçerli olacak, bu iki hesaplamadan daha yüksek olanı dikkate alınacaktır.

Örneğin;

 • Accor kanalı üzerinden bir Uygulamaya dahil rezervasyon kapsamındaki rezervasyon ücreti 200 avro ve
  • tespit edilen tarife en az 5 avro daha düşükse: 195 avro,
  • Veya tespit edilen tarife en az %5 oranında daha düşükse: 190 avro:
 • Üçüncü tarafın Rezervasyon kanalında tespit edilen tarife 192 € ise, bu durumda "En iyi fiyat garantisi" uygulanacaktır.

Döviz kuru dalgalanmalarına veya farklarına bağlı ücret farkları, "En iyi fiyat garantisi" çerçevesinde dikkate alınmayacaktır.

MADDE 4. "EN İYİ FİYAT GARANTİSİ" NDEN FAYDALANMA PROSEDÜRÜ

4.1 Başvuru formu

"En iyi fiyat garantisi" nden faydalanmak için, yukarıda 1. maddede anılan koşulları sağlamalı (i) ve başvuru formunu doldurmalısınız (ii).

Başvuru formunda belirtilen zorunlu alanların (başvuru formunda belirtildiği şekilde) doğru şekilde doldurulması gerekmektedir. Başvuru formundaki bilgilerin eksiksiz ve doğru olduklarını garanti edersiniz. Müşteri tarafından eksik veya hatalı bilgi verilmesi ve bu nedenle "En iyi fiyat garantisi" nin işbu belgede belirtilen koşullara uygun olarak uygulanamaması durumunda Accor hiçbir sorumluluk kabul etmez.

4.2 Ekran görüntüsü

Üçüncü taraf Rezervasyon kanalında tespit edilen daha düşük fiyatın ve günün tarihinin görüldüğü bir ekran görüntüsünün, ilgili satış koşullarının ve talebi destekleyici her türlü belgenin başvuru formu ile birlikte iletilmesi gerekmektedir. Eksik veya yanlış başvurular veya uygun olmayan veya eksik belgeler içeren başvurular işleme alınmayacaktır. Ekran görüntüsü, konaklama tarihini, otelin adını, satış koşullarını, odadaki kişi sayısını ve üçüncü tarafın Rezervasyon Kanalında sunulan fiyatları açıkça göstermelidir.

Başvuruların Uygulamaya dahil rezervasyonun onaylanmasını takip eden 24 saatlik süre içinde ve en geç otele giriş tarihinizden 48 saat öncesine dek iletilmesi gerekmektedir. Bu son başvuru sınırlamasına uymak için, rezervasyon onay e-postanızda belirtilen tarihe ve saate bakmanızı rica ederiz.

MADDE 5. BAŞVURULARIN YÖNETİMİ

Başvurunuzun işbu belgede belirtilen koşulların tamamına uygun olması durumunda, Accor müşteri hizmetleri tarafından gerçekleştirilen incelemeyi takiben, "En iyi fiyat garantisi" nden faydalanabileceksiniz. Accor müşteri hizmetleri, talebin iletilmesini takiben en geç bir hafta sonra, başvuru formunda belirtilmiş olduğunuz e-posta adresinize, Uygulamaya dahil rezervasyon onay numarası ve uygulanacak yeni fiyatı içeren bir e-posta gönderecektir.

Başvurunuzun "En iyi fiyat garantisi" koşullarına uygun olmaması durumunda, Accor müşteri hizmetleri size "En iyi fiyat garantisi" nden faydalanamayacağınızı ve gerekçelerini açıklayan bir e-posta gönderecektir.

Uygulamaya dahil rezervasyonu iptal etmeyi veya "En iyi fiyat garantisi" nden faydalanmamayı arzu etmeniz durumunda, Uygulamaya dahil rezervasyonunuz için gönderilen onay e-postasında ayrıntılı olarak açıklanan, Uygulamaya dahil rezervasyonunuz için geçerli iptal koşullarını incelemenizi rica ediyoruz.

MADDE 6. OTELDEN AYRILIRKEN ÖDEME

Uygulamaya dahil rezervasyon durumunda ve önceden ödeme yapılmamışsa, otelden ayrılışınız sırasında size yukarıdaki maddede öngörülen koşullar çerçevesinde Accor müşteri hizmetleri tarafından onaylanan tarife fatura edilecektir (bu ücrete rezervasyon dışındaki restoran, bar vb. hizmet harcamalarınız dahil değildir).

Rezervasyonun, varış tarihinden 30 günden fazla bir süre önce, İnternet üzerinden işlemin gerçekleştirilmesi sırasında ödenmiş olması durumunda, ücret iadesi kullanılan banka kartına yapılacaktır.

Rezervasyonun, varış tarihinden 30 günden kısa bir süre önce, İnternet üzerinden işlemin gerçekleştirilmesi sırasında ödenmiş olması durumunda, ücret iadesi otel tarafından yapılacaktır.

Rezervasyona dahil olmayan hizmetler (restoran, bar vb.) ayrılışınız sırasında otel tarafından fatura edilecektir.

MADDE 7. SORUMLULUK

Accor, üçüncü bir tarafın Rezervasyon kanalı üzerinde kontrolünün bulunmaması nedeniyle, üçüncü taraf bir Rezervasyon kanalı üzerinden gerçekleştirilen herhangi bir rezervasyon için, rezervasyon iptalinden doğan herhangi bir harcamadan dolayı sorumluluk kabul etmez.

MADDE 8. İŞBU GENEL KOŞULLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI

Accor işbu genel koşullarda dilediği herhangi bir zamanda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Değiştirilen genel koşullar, İnternet sitesi üzerinden yayınlanmalarını takiben geçerlilik kazanırlar ve o tarihten sonra İnternet sitesi üzerinden gerçekleştirilen tüm taleplere uygulanırlar.

Accor, Müşterilerine, her yeni işlem öncesinde işbu genel koşulları dikkatlice okumalarını tavsiye etmektedir. Herhangi bir işlemi tamamlamak için, sizi işbu genel koşullara yönlendiren bir bağlantının yanındaki kutucuğu işaretleyerek işbu genel koşulları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylamanız gerekmektedir.

Accor ayrıca "En iyi fiyat garantisi" uygulamasını dilediği zamanda sonlandırma hakkını saklı tutar. "En iyi fiyat garantisi" nin iptal edilmesinden önce sunulan başvurular, işbu belgede belirtilen koşullar kapsamında Accor tarafından dikkate alınacaktır.

6 Kasım 2019 tarihli güncelleme

Back