Çapraz Ödül Hükümleri

1. ÖZEL KOŞULLAR

1.1 Çapraz Ödül Hükümleri, tüm Bağlı Üyeler için geçerlidir. Hesaplarınızı bağlamak, bu Çapraz Ödül Hükümlerinin Bağlı Üyeler tarafından kabul edildiği anlamına gelir.

1.2 Madde 2'deki tanımlar, bu Çapraz Ödüller Hükümleri için geçerlidir.

1.3 Çapraz Ödüllerle ilgili olarak, ALL Programına Üyelik hüküm ve koşulları, QFFP Hükümleri ve bu Çapraz Ödül Hükümleri arasında herhangi bir uyuşmazlık olması durumunda, tutarsızlık ölçüsünde Çapraz Ödül Hükümleri geçerlidir.

1.4 Qantas ve Accor, aşağıdakilerde yapılacak değişiklikler dahil olmak üzere, Çapraz Ödüller Hükümlerinde (önemli veya başka türlü) herhangi bir değişiklik yapma hakkını saklı tutar: (a) ödüllerin veya avantajların devam eden kullanılabilirliği dahil olmak üzere, ödüller veya avantajlar; (b) ödül kısıtlamaları veya koşulları; ve (c) Qantas Puanları veya Ödül puanları kazanma ve/veya kullanma kısıtlamaları.

1.5 Accor ve Qantas, Bağlı Üyelere bu Çapraz Ödül Hükümlerinde yapılacak önemli değişiklikleri bildirmek için elinden gelen çabayı gösterecek ve mümkünse Bağlı Üyelere güncellenmiş Çapraz Ödül Hükümlerini kendi web sitelerinde yayınlayarak en az 30 gün önceden bildirimde bulunacaktır.

1.6 Accor ve Qantas, Çapraz Ödül Hükümlerinin en güncel halini kendi web sitelerinde bulunduracaktır.

2. Tanımlar

Accor' kayıtlı ofisi 82, rue Henri Farman – 92130 Issy les Moulineaux - Fransa adresinde bulunan ve Nanterre Ticaret ve Şirketler Sicilinde 602 036 444 numarasıyla kayıtlı bir Fransız halka açık limited şirketi olan Accor SA'yı ifade eder.

Accor Uygun Kanalı' Accor web sitesi, Accor rezervasyon ofisi, Katılımcı Oteller veya GDS'lerde veya Accor rezervasyon ofisi aracılığıyla Uygun Fiyatlar rezervasyonu yapan geleneksel seyahat acenteleri gibi bir Accor dağıtım kanalını ifade eder, ancak bir bayi, tur operatörü veya Expedia.com ya da Booking.com gibi üçüncü taraf çevrimiçi seyahati acentesini içermez.

Accor Plus' herhangi bir kişinin üyelik ücreti ödediği ve bu kişiye özel avantajlar sağlayan Accor'un ücretli üyelik programını ifade eder. Tüm Accor Plus üyeleri otomatik olarak ALL Sadakat Programının üyeleridir.

ALL Sadakat Programı' Accor veya herhangi bir Accor Grubu şirketine ait olan ve/veya bunlar tarafından işletilen, ALL - Accor Live Limitless programı olarak bilinen Accor sadakat programını ifade eder.

ALL Classic Üyeleri' statüleri Classic olan, yani ALL Sadakat Programı hesaplarında 9'dan az statü gecesine veya 2.000'den az statü puanına sahip ALL Üyelerini ifade eder.

Çapraz Ödüller' bu Çapraz Ödül Hükümlerinde açıklandığı gibi, Bağlı Üyelere sunulan çeşitli avantajları ifade eder.

Çapraz Ödül Hükümleri' ALL Sadakat Programı ve QFF Programı hesaplarını bağlamaya karar veren ALL Üyeleri ve QFF Üyeleri için geçerli olan bu hüküm ve koşulları ifade eder.

Uygun Uçuşlar' ilgili uçuşun hem Qantas tarafından gerçekleştirilmesi hem de Qantas tarafından pazarlanması ek gereklilikleriyle birlikte, QFFP Hükümlerinde (zaman zaman değiştirildiği şekliyle) belirtilen 'Uygun Uçuşlar' tanımıyla aynı anlama sahiptir.

Uygun Fiyat' ALL Sadakat Programı Hükümlerinde (zaman zaman değiştirildiği şekliyle) belirtilen 'Uygun Fiyat' tanımıyla aynı anlama sahiptir.

Uygun Harcama (Uçuşlar)' taşıyıcı ücretleri dahil ancak devlet tarafından uygulanan vergiler ve ücretler veya değişiklik ücretleri, bilet ücretleri veya koltuk, kayıtlı bagaj veya sınıf yükseltme gibi ürünler için alınan ücretler gibi ancak bunlarla sınırlı olmayan isteğe bağlı havayolu ücretleri hariç olmak üzere uçuş için ödenen ücreti ifade eder.

Uygun Harcama (Oteller)' oda fiyatı artı ALL Sadakat Programı Hükümlerinde tanımlanan uygun harcamaları içerir.

Uygun Konaklama' bir Katılımcı Otelde bir odada en az bir gecelik konaklama için yapılan ve rezervasyonun bir Accor Uygun Kanalı aracılığıyla bir Uygun Fiyat üzerinden yapıldığı bir konaklamadır. Bu konaklamanın tamamı Ödül puanları kullanılarak kullanılırsa, bu bir Uygun Konaklama değildir.

Bağlı Üye' hem ALL Üyesi hem de QFF Üyesi olan ve bu Çapraz Ödül Hükümlerinde açıklandığı gibi ALL Sadakat Programı hesabını ve QFF Programı hesabını birbirine bağlayan bir kişiyi ifade eder.

ALL Üyeleri' ALL Sadakat Programına üye olarak kayıtlı kişileri ifade eder.

Katılımcı Otel' ALL Üyelerinin ALL Sadakat Programı Hükümlerine uygun olarak Ödül puanları kazanabileceği ALL Sadakat Programına katılan coğrafi bölge içindeki Accor otelleri, motelleri, apart daireleri veya diğer konaklama sağlayıcılarını ifade eder.

Qantas' Qantas Centre, 10 Bourke Road, Mascot NSW 2020, Avustralya adresinde kayıtlı Qantas Airways Limited (ABN 16 009 661 901) şirketini ifade eder.

Qantas Puanları' QFF Programındaki puanları ifade eder.

QFF Üyeleri' QFF Programına üye olarak kayıtlı kişileri ifade eder.

QFF Programı Qantas veya başka herhangi bir Qantas Grup Şirketine ait olan ve/veya bunlar tarafından işletilen Qantas Frequent Flyer programı olarak bilinen sadakat programını ifade eder.

QFFP Hükümleri' Qantas tarafından zaman zaman değiştirildiği şekliyle qantas.com adresinde bulunabilen QFF Programının hüküm ve koşullarını ifade eder.

Bölge' Avrupa, Kuzey ve Orta Amerika, Güney Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Asya Pasifik dahil olmak üzere Accor tarafından tanımlanan coğrafi kara kütlelerine göre ülkelerin gruplandırılmasını ifade eder. Bu gruplamalar https://group.accor.com/en/hotel-development/map-all-regions adresinde görüntülenebilir.

Ödül Puanları' ALL Sadakat Programının sadakat puanlarını ifade eder.

ALL Programının Üyelik Hüküm ve Koşulları' Accor tarafından zaman zaman değiştirildiği şekliyle https://all.accor.com/loyalty-program/legal/terms-and-conditions-en.pdf adresinde bulunabilen ALL Sadakat Programının hüküm ve koşullarını ifade eder.

3. HESAPLARINIZI BAĞLAMA

3.1 Çapraz Ödüllere katılmak için hem ALL Üyesi hem de QFF Üyesi olmanız ve ALL Sadakat Programı ile QFF Programı hesaplarınızı bu Çapraz Ödül Hükümlerinde açıklandığı şekilde bağlamış olmanız gerekir.

3.2 Hesaplarınızı www.all.com veya www.qantas.com üzerinden bağlayabilirsiniz.

3.3 www.all.com üzerinden bağlarsanız, ALL Sadakat Programı hesabınızda oturum açmanız ve ardından QFF Programı hesabınızda oturum açmanız veya sağlanan ücretsiz katılma bağlantısını kullanarak QFF Programına katılmanız gerekir. Daha sonra ALL Sadakat Programı hesabınızı QFF Programı hesabınıza bağlayabilirsiniz. Henüz ALL Üyesi değilseniz, all.com üzerinden ALL Sadakat Programına kaydolmalısınız.

3.4 www.qantas.com üzerinden bağlarsanız, QFF Programı hesabınızda oturum açmanız ve ardından ALL Sadakat Programı hesabınızda oturum açmanız veya sağlanan ücretsiz katılma bağlantısını kullanarak ALL Sadakat Programına katılmanız gerekir. Daha sonra ALL Sadakat Programı hesabınızı QFF Programı hesabınıza bağlayabilirsiniz. Henüz bir QFF Üyesi değilseniz, www.qantas.com üzerinden QFF Programına katılmalısınız.

3.5 Hesaplarınızı bağlamak için, ALL Sadakat Programı hesabınız ve QFF Programı hesabınız aynı ad ve soyadında olmalıdır. Bağlı Üyeler, hesaplarını bağlayarak bu Çapraz Ödül Hükümlerini kabul etmiş olur.

3.6 ALL Sadakat Programı hesabınızı yalnızca bir havayolu ortağına bağlayabilirsiniz. ALL Sadakat Programı hesabınızı Qantas dışında bir havayolu ortağıyla bağladıysanız ve şimdi ALL Sadakat Programı hesabınızı bir QFF Programı hesabına bağlamak istiyorsanız, önce ALL Sadakat Programı hesabınızın diğer havayolu ortağıyla bağlantısını kaldırmanız gerekir. Varsa, ALL Sadakat Programı üye kontrol panelinizden veya müşteri hizmetleri merkeziyle iletişime geçerek diğer havayolu ortağıyla olan bağlantıyı kaldırabilirsiniz. Ardından, ALL Sadakat Programı hesabınızı yukarıda madde 3'te açıklandığı gibi QFF Programı hesabınıza bağlayabilirsiniz.

3.7 Madde 3.8'de belirtilenler dışında, başka bir havayolu ortağından Qantas'a geçişe yalnızca, ALL Sadakat Programı hesabınızı diğer havayolu ortağına 12 aydan daha uzun süre önce bağladıysanız izin verilecektir. ALL Sadakat Programı hesabınız son 12 ay içinde diğer havayolu ortağına bağlandıysa, ALL Sadakat Programı hesabınızı QFF Programı hesabınıza bağlayabilmek için tam 12 ayın geçmesini beklemeniz gerekecektir.

3.8İkametini farklı bir Bölgeye değiştiren herhangi bir ALL Üyesi için bir istisna yapılacaktır. Bu ALL Üyeleri, ALL Sadakat Programı hesaplarının diğer havayolu ortaklarından bağlantısını kaldırmak ve ardından ALL Sadakat Programı hesaplarını QFF Programı hesaplarına bağlamak için Accor müşteri hizmetleri merkeziyle iletişime geçmelidir.

4. ÇAPRAZ ÖDÜL AVANTAJLARI

4.1 Bağlı Üyeler, üyelik durumları veya seviyeleri ne olursa olsun, Uygun Konaklamalarda hem Ödül puanları hem de Qantas Puanları kazanma hakkına sahiptir.

4.2 Ayrıca, Bağlı Üyenin ALL Sadakat Programı ve QFF Programındaki statüsüne veya seviyesine bağlı olarak, üye hem Qantas tarafından pazarlanan hem de Qantas tarafından işletilen Uygun Uçuşlarda hem Ödül puanları hem de Qantas Puanları kazanabilir.

4.3 Bağlı Üyeler, aşağıdaki 6. ve 7. maddelerde açıklanan diğer avantajlardan da yararlanabilir.

5. PUAN KAZANMA ÖLÇEKLERİ VE PROSEDÜRLERİ

5.1 Aşağıda listelenen coğrafi bölgelerdeki bir Katılımcı Otelde konaklarken, bir Uygun Konaklamayı tamamlayan Bağlı Üyeler şunları kazanacaktır: (a) ALL Programına Üyelik Hüküm ve Koşulları uyarınca, ALL Üyeleri tarafından genellikle Asya Pasifik'te (Avustralya, Hong Kong ÖİB ve Macau ÖİB dahil olmak üzere Çin, Endonezya, Fiji, Filipinler, Fransız Polinezyası, Güney Kore, Japonya, Kamboçya, Laos, Maldivler, Malezya, Moğolistan, , Singapur, Tayland, Tayvan, Vietnam ve Yeni Zelanda) bir Uygun Konaklamayı tamamlayarak kazanılan Ödül puanları ve statü puanları (b) Aşağıdaki oranda Qantas Puanları: Her 1 AUD'lik Uygun Harcama (Oteller) üç (3) Qantas Puanı kazandırır.

5.2 Hem Qantas tarafından pazarlanan hem de Qantas tarafından işletilen bir Uygun Uçuşa katıldıklarında, Bağlı Üyeler şunları kazanacaktır: (a) QFF Üyeleri tarafından QFFP Hükümlerine uygun olarak bir Uygun Uçuşu tamamlamak suretiyle kazanılan Qantas Puanları ve statü kredileri; ve (b) Aşağıdaki tabloda belirtildiği gibi ALL Sadakat Programı hesaplarına yatırılacak olan Ödül puanları:

statü seviyesi 2 AUD başına Ödül puanı kazanın
ALL Classic, ALL Silver nil
QFF Bronze, Silver nil
ALL Gold 1
ALL Platinum, Diamond 1
QFF Gold 1

5.3Biletinizi AUD dışında bir para biriminde satın alırsanız, Qantas tutarı AUD'ye çevirecektir. Bu AUD tutarı, kazandığınız Ödül puanlarını hesaplamak için kullanılacaktır.

5.4Birden fazla uçuşu içeren seyahat planlarında, Uygun Harcama (Uçuşlar), her Uygun Uçuş için mesafenin oranına göre hesaplanacaktır.

5.5Bir Katılımcı Oteldeki konaklamayla ilgili olarak kazanılan Ödül puanlarının ve Qantas Puanlarının hesaba yansıtılabilmesi için, Bağlı Üyenin rezervasyon sırasında ALL Sadakat Programı kart numarasını vermesi ve giriş esnasında ALL Sadakat Programı kartını otel resepsiyonuna göstermesi gerekir.

5.6Qantas Puanlarının ve Ödül puanlarının bir Uygun Uçuş tamamlanırken hesaba yansıtabilmesi için, Bağlı Üye, uçuş rezervasyonu yaparken veya giriş esnasında QFF Programı üyelik numarasını vermelidir.

5.7Bu Çapraz Ödül Hükümlerine tabi olarak, Bağlı Üyeler, hesaplarını bağladıktan sonra tamamlanan Uygun Konaklamalar ve Uygun Uçuşlar için Çapraz Ödüllere hak kazanabilir.

5.8Çapraz Ödüller yalnızca kişi Bağlı Üye olarak kaldığı sürece geçerli olacaktır. Bir kişi üyelik hesaplarının bağlantısını kaldırırsa, artık Çapraz Ödüllere hak kazanamaz.

5.9 Ödül puanları ve Qantas Puanları, normal olarak ilgili konaklama veya uçuşun tamamlanmasından sonraki 42 gün içinde üye hesabına yansıtılacaktır.

5.10Çapraz Ödüller yalnızca Uygun Konaklamalar ve Uygun Uçuşlar için geçerlidir. İptal edilen uçuşlar veya iptal edilen konaklamalar için Qantas Puanı veya Ödül puanı kazanılmaz.

5.11Çapraz Ödüller, diğer Accor konaklamaları veya Qantas uçuşları için geçerli değildir. Her otel ve her uçuş için normal satış/hizmet veya taşıma hüküm ve koşulları geçerli olmaya devam eder.

6. ALL SILVER STATÜSÜNE HIZLI YOL

6.1 Qantas Points Club, Qantas Points Club Plus veya Qantas Gold seviyesi ve üzeri QFF Üyeleri olan ve ALL'nin Classic Üyeleri olan ve hesaplarını bağlamış olan Bağlı Üyeler, ALL Sadakat Programı dahilinde Silver statüsüne daha hızlı ulaşmalarını sağlayan bir hızlı yol teklifinden yararlanacaklardır. ALL'nin Classic Üyeleri, hesaplarını bu Çapraz Ödül Hükümlerinde açıklandığı şekilde bağladıktan sonra bu Hızlı Yol teklifinden yararlanabilir.

6.2 Hızlı Yol teklifi her takvim yılının başında yenilenecektir. Bir Bağlı Üye, ALL Sadakat Programı dahilinde Siilver statüsüne ulaştığında, bu statüyü o takvim yılının geri kalanı ve bir sonraki takvim yılı boyunca koruyacaktır.

6.3 Bu avantaj, ALL Üyesi hesapların bağlanması esnasında daha önceden Silver, Gold, Platinum, Diamond veya üzeri bir statü kazanmış durumda olsa bile, ALL Üyesi ALL'nin Classic Üyesi olur olmaz kendisine sunulacaktır.

6.4 Qantas Points Club Plus veya QFF Programı Gold (ve üzeri) derecesinde olan ve ALL'nin Classic Üyeleri olan Bağlı Üyeler, ilk Uygun Konaklamalarını tamamladıktan sonra ALL Sadakat Programı dahilinde Silver statüsü kazanacaktır.

6.5 Hem Qantas Points Club hem de ALL'nin Classic Üyeleri olan Bağlı Üyeler, iki Uygun Konaklamayı (her biri en az iki gecelik) tamamladıktan sonra ALL Sadakat Programı dahilinde Silver statüsünü elde edeceklerdir.

6.6 Silver statüsü, gerekli Uygun Konaklamaların tamamlanmasından sonra işlenecektir.

8. BAĞLI ÜYE SORUMLULUKLARI

8.1 Bağlı Üyeler şunları yapmamalıdır:

(a) bu Çapraz Ödül Hükümlerini ihlal edecek şekilde hareket etmek; veya (b) Çapraz Ödül Hükümleri kapsamında Bağlı Üyeye sağlanan Qantas Puanlarını, Ödül puanlarını veya herhangi bir ödülü, avantajı, tesisi, hizmeti veya düzenlemeyi istismar etmek veya kötüye kullanmak; (c) yasa dışı veya hileli faaliyetlerde bulunmak; (d) Qantas veya Accor'a yanlış veya yanıltıcı bilgi sağlamak veya sağlamaya çalışmak ya da yanlış beyanda bulunmak; (e) QFFP Hükümleri (Qantas Puanları ve statü kredileri söz konusu olduğunda) veya ALL Sadakat Programı Hükümleri (Ödül puanları veya Statü Geceleri durumunda) uyarınca olanlar dışında, bu Çapraz Ödül Hükümleri altında sağlanan herhangi bir avantajı satmak, devretmek, aktarmak veya edinmek veya satmayı, devretmeyi, aktarmayı veya edinmeyi teklif etmek; (f) herhangi bir Qantas Grubu veya Accor Grubu personeline karşı hasmane, taciz edici, aşağılayıcı veya saldırgan bir şekilde davranmak; (g) bir uçuşta veya herhangi bir havalimanı dinlenme salonunda veya herhangi bir otelde kural tanımaz davranışlarda bulunmak; (h) herhangi bir Qantas Group veya Accor Group personelinden gelen makul talimatlara uymayı reddetmek.

8.2 Bir Bağlı Üye, kasıtlı veya başka bir şekilde Çapraz Ödül Hükümlerinden herhangi birini esaslı bir şekilde ihlal ederse, Accor veya Qantas aşağıdakilerden herhangi birini veya birkaçını yapabilir: (a) Bağlı Üyenin üyeliğini askıya almak veya sona erdirmek; (b) Çapraz Ödül Hükümleri kapsamında verilen Qantas Puanlarını veya Ödül puanlarını geri almak veya iptal etmek; (c) Bağlı Üye tarafından kullanılan veya kendisine sağlanan herhangi bir ödül veya avantajı veya her ikisini iptal etmek veya vermeyi reddetmek.

8.3 Bir Bağlı Üyenin Çapraz Ödüller üyeliğinin feshi, tüm Çapraz Ödüller avantajlarının iptaliyle sonuçlanabilir. Bu askıya alma veya fesih, Qantas'ın veya Accor'un Üye ile ilgili işlem yapma haklarına halel getirmez.

8.4 Qantas veya Accor, madde 8.2 uyarınca harekete geçme niyetindeyse, Üyeye niyetini ve bu eylemin nedenini bildirecektir. Üyenin daha sonra ihlali (mümkünse) düzelterek ve Qantas veya Accor'un herhangi bir işlem yapmaması için herhangi bir neden sunarak bildirime yanıt vermesi için 14 günü olacaktır (tüm incelemeler tamamlanıncaya dek Qantas Loyalty veya Accor'un Üyenin hesabını askıya alabilmesi ve herhangi bir Ödülü iptal edebilmesi kaydıyla). Qantas Loyalty veya Accor, yanıtı değerlendirecek ve Üyeye kararını bildirecektir.

9. KİŞİSEL VERİLER

9.1 Bağlı Üyeler, Accor ve Qantas'ın konaklamaları ve uçuşları ile ilgili kişisel verileri (madde 9.2'de açıklandığı gibi) toplamasına, kullanmasına ve ifşa etmesine ve kendi aralarında bu verilerin alışverişini yapmasına izin verir. Bu veriler Accor ve Qantas tarafından Çapraz Ödüller sağlamak, ilgili sadakat programlarına katılımınızı takip etmek ve aşağıdakiler için kullanılır: (a) Qantas söz konusu olduğunda, QFFP Hükümlerinde ve Qantas Gizlilik Bildiriminde belirtilen amaçlar için; ve

9.2 Bağlı Üyeler, Accor ve Qantas'ın aşağıdakiler dahil olmak üzere Bağlı Üyenin kişisel verilerini toplamasına, kullanmasına, ifşa etmesine ve kendi aralarında bunların alışverişini yapmasına izin verir: (a) ALL Sadakat Programı üyelik numarası; (b) QFF Programı üyelik numarası; (c) yansıtılacak Ödül puanlarının veya Qantas Puanlarının sayısı; ve (d) Bağlı Üyenin doğru avantajlardan yararlanabilmesi için Bağlı Üyenin statüsünün veya derecesinin ayrıntıları; ve

9.3 Accor ve Qantas, sahip oldukları kişisel verilerle ilgili olarak ayrı ayrı: (a) Bağlı Üye olarak kalırken verilerinizi işleyecektir; (b) kişisel verilerinizi korumak için uygun önlemleri almalarını sağlayacak; ve (c) geçerli veri koruma yasalarına uyacaktır.

9.4 Haklarınızı (verilerinize erişme, bunları değiştirme veya silme, bu verilerin işlenmesini kısıtlama veya buna karşı çıkma, veri taşınabilirliği haklarınızı kullanma, vefatınızın ardından verilerinizin nasıl işlenmesi gerektiğine ilişkin talimatlar sağlama) aşağıdaki yollarla kullanabilirsiniz: (a) Aşağıdaki e-posta adresinden veri işleme yöneticisine bir e-posta göndererek: ALL Sadakat Programı için data.privacy@accor.com; ve (b) QFF Programı için Qantas Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek.

9.5 Ayrıca, her bir ortağın veri koruma sorumlusuyla şu yollarla da iletişime geçebilirsiniz: (a) ALL Sadakat Programı için Accor.dpo@accor.com'a e-posta göndererek; ve (b) QFF Programı için Qantas Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek.

9.6 Ayrıca uygun veri koruma makamına itirazda bulunabilirsiniz.

10. UYUŞMAZLIKLAR VE UYGULANACAK HUKUK

10.1 Bağlı Üye, Qantas ve Accor arasında bu Çapraz Ödül Hükümlerine ilişkin bir uyuşmazlık çıkması durumunda Bağlı Üye aşağıdaki geçerli prosedürleri izlemelidir.

10.2 Accor için: (a) ALL Üyesi, geçerli yasanın öngördüğü koşullara göre geleneksel bir arabuluculuk prosedürüne veya alternatif bir çözüm yöntemine başvurabilir. (b) ALL Üyesi, uyuşmazlığı dostane bir şekilde çözmek için web sitesindeki (burada mevcuttur) 'İletişim' sayfasını kullanarak uyuşmazlığı Accor müşteri hizmetlerine bildirir ve Müşteri Hizmetleri sevk tarihinden sonraki 60 (altmış) gün içinde olumsuz yanıt alırsa veya hiç yanıt almazsa, ALL Üyesi BP 80303 – 75823 Paris Cedex 17 üzerinden Turizm ve Seyahat Arabulucusuna başvurabilir. (c) Uyuşmazlığı Arabulucuya sunma prosedürü ve Arabulucunun iletişim bilgileri www.mtv.travel adresinde mevcuttur. (d) Uyuşmazlık, ilk şikayetten sonraki on iki (12) ay içinde Arabulucuya götürülebilir. Arabulucunun iletişim bilgileri ve başvuru yöntemleri 'Yardım' bölümünde mevcuttur. Uyuşmazlık durumunu Arabulucuya sunma formuna buradan ulaşabilirsiniz. (e) ALL üyeleri ayrıca Accor tarafından geleneksel bir tahkim prosedürünü veya başka herhangi bir Avrupa çevrimiçi anlaşmazlık çözüm yöntemini tercih edebilecekleri, platformun da mevcut olduğu ve buradan erişilebileceği konularında bilgilendirilir. ALL üyeleri arabuluculuğu kabul etme veya reddetme konusunda serbesttir ve arabuluculuk kullanılıyorsa, taraflardan her biri arabulucu tarafından önerilen çözümü kabul etmek veya reddetmekte serbesttir. (f) ALL Üyesinin Accor ile ilişkisine ilişkin Çapraz Ödül Hükümlerinin yorumlanması veya uygulanmasına ilişkin yukarıdaki koşullar uyarınca dostane bir şekilde çözülemeyen herhangi bir endişe, acil ara davalar, üçüncü taraf şikayetleri ve birden fazla davalı durumunda bile Paris'teki ilgili mahkemelerin münhasır yargı yetkisine sunulur. Yukarıdakilerin istisnası olarak, tüketiciler olarak ALL Üyeleri, herhangi bir uyuşmazlığı, Fransız Tüketici Yasası'nın R.631-3 Maddesi uyarınca ikamet ettikleri yerdeki yargı mercilerine veya kendi takdirlerine bağlı olarak, medeni usul kanunu uyarınca uygun herhangi bir diğer bölgesel yargı yetkisine götürmeyi seçebilirler.

10.3 Qantas için QFF Üyesi, Qantas Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçmeli ve uyuşmazlığı müzakere yoluyla çözmeye çalışmalıdır.

10.4 Bu Çapraz Ödül Hükümleri aşağıdakilerle düzenlenir: (a) Accor için: tüketicinin kendi ülkesinde geçerli olabilecek herhangi bir zorunlu korumayı engellemeksizin Fransa yasaları (b) Qantas için: Avustralya'nın New South Wales eyaleti yasaları.

11. ÇAPRAZ ÖDÜLLERDEN ÇEKİLME

(a) Bağlı Üyeler, istedikleri zaman ÇaprazÖdüllerden çekilebilir. Bunu yapmak için, Accor.com'u ziyaret etmeli ve üye kontrol panelindeki bağlantı kaldırma sürecini takip etmelidirler. (b) Bir Bağlı Üyenin Çapraz Ödüllerden çekilmesi, o kişinin ALL Sadakat Programına veya QFF Programına üyeliğini etkilemeyecektir. (c) Bir kişi daha sonraki bir tarihte hesaplarını yeniden bağlayabilir, ancak başka bir bağlantı bonusundan yararlanmaya uygun olmayacaktır. Bir kişi hesaplarını yeniden bağlamak isterse, daha önce bağlanan aynı ALL Sadakat Programı hesabını ve aynı QFF Programı hesabını kullanmalıdır. (d) Çapraz Ödüllerden çekilme, üyenin artık hiçbir Çapraz Ödüle hak kazanmayacağı anlamına gelir.

12. HESAP KAPATMA

Bir Bağlı Üye, ALL Sadakat Programı hesabını veya QFF Programı hesabını kapatırsa, Bağlı Üyenin Çapraz Ödüllere katılımı otomatik olarak sona erer.